Nie reagujesz - akceptujesz!

Mieszkańcy zareagowali – policjanci zatrzymali

Policjanci z komisariatu w Bytomiu – Stroszku zatrzymali 20-letniego sprawcę wybicia szyby w drzwiach wejściowych do klatki schodowej oraz szyb w drzwiach prowadzących do windy budynku mieszkalnego. W zatrzymaniu wandala pomogli mieszkańcy bloku.

Policjanci z komisariatu w Bytomiu – Stroszku zatrzymali 20-letniego sprawcę wybicia szyby w drzwiach wejściowych do klatki schodowej oraz szyb w drzwiach prowadzących do windy budynku mieszkalnego. W zatrzymaniu wandala pomogli mieszkańcy bloku, którzy słysząc brzęk rozbijanego szkła, zatelefonowali na policję.
Do zdarzenia doszło wczoraj po północy, w jednym z budynków przy ul. Hlonda. Mieszkańców zbudziły odgłosy uderzania w drzwi wejściowe do klatki schodowej, a następnie brzęk rozbijanych szyb na klatce schodowej. Nie czekając, lokatorzy zatelefonowali na numer alarmowy policji. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował patrolujących tę okolicę funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu, którzy rozpoczęli poszukiwania za sprawcami. Przed południem dzielnicowi ustalili i zatrzymali sprawcę wandalizmu. Jest to mieszkający w pobliżu 20-latek. Podejrzany o zniszczenie mienia mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Będzie też musiał zapłacić za wyrządzone szkody.

Powrót na górę strony