Nie reagujesz - akceptujesz!

Zatrzymani dzięki reakcji świadków

Na pochwałę zasługuje postawa bytomian, którzy zawiadomili policję o pijanych kierowcach. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 48 lat, którzy zdecydowali się na jazdę, mając w organizmie alkohol. Teraz nietrzeźwym kierowcom grozi do 2 lat więzienia.

Wczoraj przed godziną 18 policjanci zostali powiadomieni, że na ul. Alei Jana Pawła II nietrzeźwy kierowca renaulta stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik, w wyniku czego uszkodził zawieszenie swojego pojazdu. Przybyli na miejsce mundurowi, przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, 38-letni mieszkaniec Piekar Śląskich miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

Godzinę później do dyżurnego bytomskiej komendy wpłynęła kolejna informacja, tym razem o kierowcy seata, który może być nietrzeźwy. Zaalarmowani mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon. I w tym przypadku informacja potwierdziła się. Patrol drogówki na obrzeżach miasta zatrzymał wskazany pojazd. Badanie trzeźwości 48-letniego bytomianina wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce usłyszą zarzuty. Grozi im do 2 lat więzienia.

Świadkom bardzo dziękujemy i gratulujemy obywatelskiej postawy, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Postępowanie w sytuacji, kiedy potencjalnie pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek.

  • awatar
Powrót na górę strony