Nie reagujesz - akceptujesz!

Świadek zareagował, a mundurowi zatrzymali pijanego kierowcę

Dzięki reakcji świadka wczoraj w ręce policjantów z drogówki wpadł pijany kierowca. Zatrzymany przy ulicy Alei Jana Pawła II, 29-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Biorąc pod uwagę stan mężczyzny, można stwierdzić, że reakcja świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Wczoraj około południa dyżurny miasta otrzymał informację, że w pobliżu ulicy Alei Jana Pawła II osobowym oplem porusza się mężczyzna, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Zaalarmowani mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon. Na miejscu stróże prawa zastali świadka, który przekazał policjantom klucze do pojazdu oraz wskazał mężczyznę, który kierował osobówką. Badanie trzeźwości 29-letniego bytomianina wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowcy został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na policyjny parking. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Dzięki obywatelskiej postawie być może nie doszło do tragedii na drodze! Przypadkowemu świadkowi dziękujemy za działanie w myśl kampanii: „Nie reagujesz akceptujesz”.

Powrót na górę strony