Uroczystości

Zmiana warty w bytomskich komisariatach

Wczoraj w Komisariacie Policji w Stroszku odbyła się odprawa służbowa, podczas której wprowadzono nowych Komendantów. Szefem policjantów z "piątki" został nadkomisarz Piotr Banaś, natomiast zastępcą nadkomisarz Tomasz Woźniakowski. Zmiana warty nastąpiła również w komisariacie w Szombierkach.

Nowych komendantów wprowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Michał Sokołowski w obecności kadry kierowniczej. Nadkomisarz Piotr Banaś wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu V. Zastąpił podinspektora Marka Sroczyńskiego, który został delegowany do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu. Obejmujący stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu nadkomisarz Tomasz Woźniakowski wcześniej pełnił funkcję jako specjalista w Wydziale Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.

Zmiany w kierownictwie nastąpiły również w Komisariacie Policji w Szombierkach. Powierzenie obowiązków Komendanta Komisariatu otrzymał podkomisarz Tomasz Bobrek, natomiast jego zastępcą został komisarz Janusz Michalik – dotychczasowy Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Decyzją szefa bytomskiej policji, inspektora Andrzeja Brzozowskiego, wymienieni policjanci otrzymali powierzenie obowiązków na stanowiskach z dniem 11 i 13 stycznia 2021 roku.

Powrót na górę strony