Aktualności
-
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
Bytom KGP -
Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję drogową
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca wczorajszej kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 48-letni kierujący Audi cofając, uderzył w Peugeota. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Policjanci ponownie apelują! Piłeś? Nie jedź!
Bytom Nietrzeźwi kierujący -
Śląskie Manewry w Bytomiu
W Bytomiu odbyła się XXI edycja Śląskich Manewrów, czyli Zlotu Pojazdów Militarnych. Miłośnicy militariów jak co roku zaprezentowali pojazdy podczas widowiskowej parady ulicami miasta. Bytomscy stróże prawa podczas imprezy plenerowej promowali zawód policjanta oraz czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.
Bytom Zabezpieczenia wydarzeń
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będę prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
Bytom KWP -
Quady - policjanci apelują o rozwagę i ostrożność!
Coraz częściej na naszych drogach możemy spotkać pojazd, który używany jest do sportu i rekreacji. Mowa tu o czterokołowcu, który nazywany jest quadem. Policjanci przypominają jakie wymagania musimy spełnić, aby nie narazić się na konsekwencje prawne?
Bytom Ruch Drogowy -
Bezpiecznie rowerem
Rower to bardzo popularny środek transportu, którym podróżujemy coraz częściej zwłaszcza w sezonie letnim. To ekologiczna i praktyczna forma przemieszczania się, która sprzyja aktywnemu trybowi życia. Rowerzyści powinni jednak pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg, a wszystko po to, aby podróż jednośladem była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.
Bytom Profilaktyka -
Trwają działania „Bezpieczny Pieszy”
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców bytomska drogówka prowadzi dziś działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego. Stróże prawa monitorują rejony przejść oraz zwracają szczególną uwagę na zachowanie pieszych, a także kierowców w stosunku do pieszych.
Bytom Ruch Drogowy -
Dzielnicowy w ciągu jednego dnia zatrzymał trzech poszukiwanych
Bytomski dzielnicowy z KP III w Bytomiu w ciągu jednego dnia zatrzymał aż trzy osoby poszukiwane na podstawie nakazów doprowadzenia do bytomskiego aresztu. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 34 i 59 lat oraz 36-letni mieszkaniec Zabrza.
Bytom Zatrzymania poszukiwanych -
Za nami szkolenie oficerów prasowych śląskiego garnizonu Policji
W ostatnich dniach odbyło się szkolenie dla oficerów prasowych śląskiego garnizonu Policji zorganizowane przez Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Tematem spotkania były między innymi zagadnienia z zakresu przeciwdziałania dezinformacji oraz roli mediów społecznościowych w służbie Policji. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji podinsp. Robert Opas oraz Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkom. Sabina Chyra-Giereś.
Bytom KWP Szkolenia i ćwiczenia -
Festyn z udziałem bytomskich mundurowych
Wczoraj na terenie jednej z bytomskich szkół podstawowych odbył się "Festyn Rodzinny", w którym udział wzięli bytomscy mundurowi. Wydarzenie było okazją, by bliżej przyjrzeć się specjalistycznemu wyposażeniu policjantów oraz innych służb. Z najmłodszymi rozmawiano na temat bezpieczeństwa.
Bytom Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
Bytom KGP -
Areszt za groźby karalne, które 43-latek kierował w stronę swoich rodziców
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Bytomiu zatrzymali 43-latka podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stronę dwóch bliskich osób. 43-letni mieszkaniec Bytomia miał grozić swoim rodzicom. Za groźby budzące obawę ich spełnienia został tymczasowo aresztowany, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Bytom Interwencje -
10 poszukiwanych zatrzymanych przez bytomskich policjantów
Działania koordynowane przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji przeprowadzone zostały na terenie kraju w dniach 8 i 9 czerwca 2026 r. W ciągu dwóch dni bytomscy policjanci zatrzymali 10 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są osoby poszukiwane na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia.
Bytom Zatrzymania poszukiwanych -
Ćwiczenia dowódczo - sztabowe
W dniu 9 czerwca 2026 r. o godz. 09:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymuje zgłoszenie od pracownika hostelu przy ul. Strzelców Bytomskich 87 w Bytomiu dotyczące zaginięcia 43-letniego mieszkańca placówki.
Bytom Szkolenia i ćwiczenia -
Pies w lesie przywiązany do drzewa
8 czerwca policjanci Komisariatu Policji III w Bytomiu dostali zgłoszenie o porzuconym szczeniaku przywiązanym do drzewa na terenach nieużytkowych.
Bytom Interwencje -
Podsumowanie działań "Trzeźwość"
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Wczoraj podczas prowadzonych działań "Trzeźwość" bytomska drogówka zatrzymała pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
Bytom Nietrzeźwi kierujący Ruch Drogowy -
Areszt tymczasowy dla 30-latka lekceważącego zakazy
Kolejny raz 30-letni mężczyzna zignorował zakazy kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Tym razem bytomski sąd wymierzył 30-latkowi karę 10 dni aresztu, a ponadto prokurator wystąpił z wnioskiem o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Bytom Przemoc domowa
-
Zastępstwo oficera prasowego - informacja dla mediów
W związku z nieobecnością podkom. Pauliny Gnietko informujemy, że w dniach 9 i 10 czerwca 2026 roku zastępstwo oficera prasowego pełnią w dniu 9 czerwca asp. Emilia Kożuch oraz w dniu 10 czerwca mł. asp. Amanda Fajer. Kontakt pod numerem telefonu 478533210 lub 478533331. W tych godzinach odbierana jest również poczta elektroniczna pod adresem: komendant@bytom.ka.policja.gov.pl. Po godzinie 15:30 kontakt tylko w przypadkach nadzwyczajnych pod numerem telefonu 798 032 113.
Bytom Komunikat -
"Ratuj i Działaj" z bytomskimi policjantami
W sobotę, 6 czerwca na terenie naszego miasta odbyła się gra plenerowa pod hasłem "Ratuj i Działaj". W grę zaangażowali się ratownicy, harcerze, bytomskie organizacje i stowarzyszenia oraz policjanci bytomskiej drogówki. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Bytom Ruch Drogowy Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Trwają działania "Trzeźwość"
Dziś od wczesnych godzin rannych na terenie Bytomia prowadzone są działania „Trzeźwość”. Ich głównym celem jest wyeliminowanie z dróg zarówno tych, którzy kierują na tzw. „podwójnym gazie”, jak i pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek!
Bytom Ruch Drogowy
Polecamy
-
Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję drogową
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca wczorajszej kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 48-letni kierujący Audi cofając, uderzył w Peugeota. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Policjanci ponownie apelują! Piłeś? Nie jedź!
-
Śląskie Manewry w Bytomiu
W Bytomiu odbyła się XXI edycja Śląskich Manewrów, czyli Zlotu Pojazdów Militarnych. Miłośnicy militariów jak co roku zaprezentowali pojazdy podczas widowiskowej parady ulicami miasta. Bytomscy stróże prawa podczas imprezy plenerowej promowali zawód policjanta oraz czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.
-
Bezpiecznie rowerem
Rower to bardzo popularny środek transportu, którym podróżujemy coraz częściej zwłaszcza w sezonie letnim. To ekologiczna i praktyczna forma przemieszczania się, która sprzyja aktywnemu trybowi życia. Rowerzyści powinni jednak pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg, a wszystko po to, aby podróż jednośladem była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.
-
Areszt za groźby karalne, które 43-latek kierował w stronę swoich rodziców
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Bytomiu zatrzymali 43-latka podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stronę dwóch bliskich osób. 43-letni mieszkaniec Bytomia miał grozić swoim rodzicom. Za groźby budzące obawę ich spełnienia został tymczasowo aresztowany, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwość"
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Wczoraj podczas prowadzonych działań "Trzeźwość" bytomska drogówka zatrzymała pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
-
Areszt tymczasowy dla 30-latka lekceważącego zakazy
Kolejny raz 30-letni mężczyzna zignorował zakazy kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Tym razem bytomski sąd wymierzył 30-latkowi karę 10 dni aresztu, a ponadto prokurator wystąpił z wnioskiem o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
-
Trwają działania "Motocykl"
Dzisiaj przez cały dzień policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą „Motocykl”. Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, związanego z nieprawidłowym zachowaniem kierowców jednośladów. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze oraz kontrolować stan trzeźwości motocyklistów.
Ruch drogowy
-
Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję drogową
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca wczorajszej kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 48-letni kierujący Audi cofając, uderzył w Peugeota. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Policjanci ponownie apelują! Piłeś? Nie jedź!
-
Bezpiecznie rowerem
Rower to bardzo popularny środek transportu, którym podróżujemy coraz częściej zwłaszcza w sezonie letnim. To ekologiczna i praktyczna forma przemieszczania się, która sprzyja aktywnemu trybowi życia. Rowerzyści powinni jednak pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg, a wszystko po to, aby podróż jednośladem była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwość"
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Wczoraj podczas prowadzonych działań "Trzeźwość" bytomska drogówka zatrzymała pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
-
Trwają działania "Motocykl"
Dzisiaj przez cały dzień policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą „Motocykl”. Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, związanego z nieprawidłowym zachowaniem kierowców jednośladów. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze oraz kontrolować stan trzeźwości motocyklistów.
-
Policjanci dbali o najmłodszych podczas "Bajkowej defilady marzeń"
Bytomscy policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas wielu wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Wczoraj rano odbył się happening czytelniczy pod hasłem "Bajkowa defilada marzeń". Barwny korowód dzieci przebranych za ulubione postacie z bajek przeszedł ulicami naszego miasta, by w ten sposób promować czytelnictwo. Nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwali policjanci z bytomskiej drogówki.
-
Przekroczył prędkość o 52 km/h - stracił prawo jazdy
Policjanci z bytomskiej drogówki, podczas kontroli prędkości, zatrzymali kierowcę Seata, który przekroczyli dozwoloną prędkość. 26-latek poruszał się z prędkością 102 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy na 3 miesiące i ukarali mandatem w wysokości 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 13 punktów.
-
Działania „Bezpieczny Pieszy” za nami
Wczoraj policjanci z bytomskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa pieszych. W różnych rejonach miasta monitorowali przejścia dla pieszych. Zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań mundurowi zatrzymali poszukiwanego 46-latka i trzy osoby nie powinni wsiadać "za kierownicę".
-
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wczoraj w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały odbyły się zawody. Uczniowie szkół podstawowych pod czujnym okiem policjantów uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ideą turnieju jest popularyzowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zachęcanie do korzystania z rowerów jako środka transportu.
-
Bytomscy policjanci zabezpieczyli "Niebieski marsz dla autyzmu"
Wczoraj bytomscy policjanci podczas pełnionej służby zabezpieczali „Niebieski Marsz” będący częścią Obchodów Światowego Dnia Autyzmu. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo pieszych uczestników marszu oraz pomagali kierowcom sprawnie pokonać występujące czasowo utrudnienia w ruchu.
-
Motocykle i bezpieczeństwo
Sprzyjające warunki pogodowe sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej miłośników „dwóch kółek”. Także bytomska drogówka rozpoczęła sezon motocyklowy. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię.














