Aktualności
-
Oszukał seniorkę, był poszukiwany i miał narkotyki
Policjanci z Komisariatu Policji III w Bytomiu zatrzymali 29-latka, który oszukał 84-letnią kobietę pod pozorem pomocy w dokonaniu przelewu za instalację czujnika w mieszkaniu. Zamiast ustalonych 150 złotych mężczyzna przelał na swoje konto 1500 złotych. Mundurowi ustalili, że za tym procederem stoi 29-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Jak się okazało, mężczyzna miał o wiele więcej na sumieniu – był poszukiwany i posiadał przy sobie narkotyki. Apelujemy zwłaszcza do osób starszych o czujność, ostrożność i ograniczone zaufanie do nieznanych nam osób.
Bytom Oszustwa Przestępczość narkotykowa Zatrzymania poszukiwanych -
Kolejni nietrzeźwi kierowcy
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Podczas minionego weekendu bytomska drogówka zatrzymała kolejnych nietrzeźwych kierujących. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
Bytom Nietrzeźwi kierujący -
Chcesz zwalczać przestępczość zorganizowaną w Warszawie? Szukamy najlepszych!
Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi rekrutację na stanowiska policyjne detektywa w (5 grupa), specjalisty (6 grupa) i eksperta (9 grupa) do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych przeznaczonych do zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej, narkotykowej i ekonomicznej, a także wywiadu kryminalnego, których celem będzie realizowanie zadań w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz dochodzeniowo-śledczych w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej.
Bytom KWP -
Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowe z województwa śląskiego, w których funkcjonują oddziały o profilu mundurowym oraz klasy mundurowe, do udziału w III Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Oddziałów o Profilu Mundurowym i Klas Mundurowych.
Bytom KWP -
Wielki finał trzeciej odsłony kampanii #ZnamTeNumery za nami
Telewizja Puls i Komenda Główna Policji zakończyły trzecią edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery, której celem jest edukacja osób starszych i ich bliskich oraz zwrócenie uwagi na grożące im wyłudzenia danych osobowych czy pieniędzy. Wielkim finałem tej edycji było ogłoszenie 17 czerwca br. zwycięzców w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych, którego tematyka była inspirowana przesłaniem kampanii a celem – upowszechnianie wiedzy o dobrych praktykach i bezpieczeństwie seniorów.
Bytom KGP -
Zaproszenie na briefing prasowy inaugurujący akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” 2026
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zaprasza przedstawicieli mediów na briefing prasowy inaugurujący wojewódzkie działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” 2026. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca 2026 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 na terenie zbiornika wodnego Paprocany w Tychach przy ul. Parkowej 17.
Bytom KWP -
Nieuczciwy sprzedawca w sieci usłyszał 102 zarzuty za oszustwa
Brak przesyłki zakupionego towaru, a także brak kontaktu ze sprzedającym był przyczyną złożenia zawiadomienia o oszustwie. Bytomscy policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną ustalili sprawcę i dotarli do ponad stu poszkodowanych osób. 61-letniemu mieszkańcowi Bytomia przedstawiono łącznie 102 zarzuty. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.
Bytom Przestępczość ekonomiczna -
Słowa, które ranią... Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści 2026 r.
Już po raz piąty na świecie 18 czerwca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści (ang. International Day for Countering Hate Speech). Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako odpowiedź na znane praktycznie na całym świecie zjawisko mowy nienawiści, którego obecnie główną areną jest Internet. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problem mowy nienawiści, refleksja nad naszym codziennym językiem, budowanie wzajemnego szacunku, a także powstrzymanie eskalacji przemocy na całym świecie oraz promowanie postaw opartych na tolerancji.
Bytom KGP -
16-latek okradł 13-latka. Kryminalni z Bytomia odzyskali hulajnogę
Dzięki szybkiej reakcji i skutecznym działaniom kryminalnym z KP IV w Bytomiu, skradziona hulajnoga elektryczna o wartości blisko 2 tysięcy złotych wróciła do właścicieli. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 16-letni mieszkaniec Bytomia.
Bytom Kradzieże -
Konferencja naukowo-dydaktyczna pn. „Interwencje wobec osób z zaburzeniami psychicznymi i niestandardowym zachowaniem – współczesne wyzwania”
Przez ostatnie dwa dni Ośrodek Szkolenia Policji w Poznaniu zs. w Gnieźnie był swoistym poligonem wymiany wiedzy i doświadczenia pomiędzy uczestnikami 3. edycji konferencji naukowo-dydaktycznej pn. „Interwencje wobec osób z zaburzeniami psychicznymi i niestandardowym zachowaniem – współczesne wyzwania”. Takie przedsięwzięcia są elementem profesjonalizacji działań Policji i bez wątpienia przekładają się na wyższy poziom bezpieczeństwa nie tylko uczestników interwencji, ale również samych funkcjonariuszy.
Bytom KGP -
Zatrzymanie 40-latka podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, realizując czynności służbowe na podstawie wcześniej uzyskanych informacji, podjęli działania ukierunkowane na ujawnienie i zatrzymanie osoby mogącej posiadać znaczne ilości środków odurzających oraz zajmować się ich dystrybucją. Na ogródkach działkowych zatrzymali w tej sprawie 40-latka. Mężczyzna został objęty dozorem Policji. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Upały! A wraz z nimi zagrożenia
Ze względu na zbliżające się wysokie temperatury powietrza apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy o dzieciach, osobach starszych, chorych, niepełnosprawnych, a także o zwierzętach. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i naszych bliskich.
Bytom Bezpieczeństwo -
Praca sezonowa - szansa na zarobek, ale także odpowiedzialny wybór
Wraz z rozpoczynającym się sezonem prac sezonowych i dorywczych wiele osób poszukuje możliwości dodatkowego źródła dochodu. Prace przy zbiorach, w gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy usługach stwarzają możliwość zdobycia doświadczenia i zarobku. Warto jednak pamiętać, że z pozoru atrakcyjna oferta pracy nie zawsze oznacza bezpieczne zatrudnienie. Dlatego przed podjęciem pracy warto poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać szczególną uwagę.
Bytom KGP -
Child grooming
Child grooming polega na zaprzyjaźnieniu się i nawiązaniu więzi emocjonalnej z dzieckiem, aby je później seksualnie wykorzystać. Jak działają przestępcy seksualni? Zanim wykorzystają dziecko, chcą je przekonać do siebie i uzależnić psychicznie. Dla młodych ludzi naturalnym jest poznawanie świata poprzez Internet, bez analizowania zagrożeń, przed którymi przestrzegają policjanci.
Bytom Cyberbezpieczeństwo -
Policjanci zakończyli poszukiwania zaginionego Alexa Z.
Policjanci Wydziału Kryminalnego z bytomskiej komendy zakończyli poszukiwania zaginionego Alexa Z. Wszystkim zaangażowanym w poszukiwania dziękujemy za pomoc. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęcia oraz danych osobowych ze swoich zasobów.
Bytom Zaginięcia i poszukiwania -
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
Bytom KGP -
Przemoc domowa. Niestosowanie się do nakazu lub zakazu
Przypominamy, że każda osoba, która padła ofiarą przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz placówek świadczących pomoc. W jaki sposób uzyskać pomoc? Co grozi za niestosowanie się osoby do wydanego przez Policję zakazu lub nakazu?
Bytom Profilaktyka -
Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą
Ciepłe, słoneczne dni zachęcają do wypoczynku nad wodą. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach rzek, stawów, basenów oraz kąpielisk. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który w połączeniu z brakiem odpowiedzialności może stanowić zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.
Bytom Bezpieczeństwo -
Uroczyste ślubowanie kadetów
Wczoraj na Rynku w Bytomiu odbyło się uroczyste ślubowanie blisko stu kadetów klas Oddziału Przygotowania Wojskowego. To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło społeczność szkolną, przedstawicieli służb mundurowych, władz miasta oraz rodziny kadetów. W uroczystości uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.
Bytom Uroczystości Zostań policjantem
-
Najlepsi z najlepszych rywalizują o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego”
Rozpoczął się finał XXXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Inauguracja tegorocznych zmagań odbyła się w nowopowstałej Szkole Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu. Przez najbliższe dni województwo łódzkie stanie się areną rywalizacji najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego z całego kraju. Uczestnicy zmierzą się w szeregu wymagających konkurencji, które sprawdzą nie tylko ich wiedzę i umiejętności praktyczne, ale również odporność na stres, refleks oraz profesjonalizm niezbędny w codziennej służbie.
Bytom KWP
Polecamy
-
Policjanci zakończyli poszukiwania zaginionego Alexa Z.
Policjanci Wydziału Kryminalnego z bytomskiej komendy zakończyli poszukiwania zaginionego Alexa Z. Wszystkim zaangażowanym w poszukiwania dziękujemy za pomoc. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęcia oraz danych osobowych ze swoich zasobów.
-
Uroczyste ślubowanie kadetów
Wczoraj na Rynku w Bytomiu odbyło się uroczyste ślubowanie blisko stu kadetów klas Oddziału Przygotowania Wojskowego. To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło społeczność szkolną, przedstawicieli służb mundurowych, władz miasta oraz rodziny kadetów. W uroczystości uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.
-
Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję drogową
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca wczorajszej kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 48-letni kierujący Audi cofając, uderzył w Peugeota. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Policjanci ponownie apelują! Piłeś? Nie jedź!
-
Śląskie Manewry w Bytomiu
W Bytomiu odbyła się XXI edycja Śląskich Manewrów, czyli Zlotu Pojazdów Militarnych. Miłośnicy militariów jak co roku zaprezentowali pojazdy podczas widowiskowej parady ulicami miasta. Bytomscy stróże prawa podczas imprezy plenerowej promowali zawód policjanta oraz czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.
-
Bezpiecznie rowerem
Rower to bardzo popularny środek transportu, którym podróżujemy coraz częściej zwłaszcza w sezonie letnim. To ekologiczna i praktyczna forma przemieszczania się, która sprzyja aktywnemu trybowi życia. Rowerzyści powinni jednak pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg, a wszystko po to, aby podróż jednośladem była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.
-
Areszt za groźby karalne, które 43-latek kierował w stronę swoich rodziców
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Bytomiu zatrzymali 43-latka podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stronę dwóch bliskich osób. 43-letni mieszkaniec Bytomia miał grozić swoim rodzicom. Za groźby budzące obawę ich spełnienia został tymczasowo aresztowany, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwość"
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Wczoraj podczas prowadzonych działań "Trzeźwość" bytomska drogówka zatrzymała pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
Ruch drogowy
-
Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję drogową
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca wczorajszej kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 48-letni kierujący Audi cofając, uderzył w Peugeota. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Policjanci ponownie apelują! Piłeś? Nie jedź!
-
Bezpiecznie rowerem
Rower to bardzo popularny środek transportu, którym podróżujemy coraz częściej zwłaszcza w sezonie letnim. To ekologiczna i praktyczna forma przemieszczania się, która sprzyja aktywnemu trybowi życia. Rowerzyści powinni jednak pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg, a wszystko po to, aby podróż jednośladem była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwość"
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Wczoraj podczas prowadzonych działań "Trzeźwość" bytomska drogówka zatrzymała pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
-
Trwają działania "Motocykl"
Dzisiaj przez cały dzień policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą „Motocykl”. Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, związanego z nieprawidłowym zachowaniem kierowców jednośladów. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze oraz kontrolować stan trzeźwości motocyklistów.
-
Policjanci dbali o najmłodszych podczas "Bajkowej defilady marzeń"
Bytomscy policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas wielu wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Wczoraj rano odbył się happening czytelniczy pod hasłem "Bajkowa defilada marzeń". Barwny korowód dzieci przebranych za ulubione postacie z bajek przeszedł ulicami naszego miasta, by w ten sposób promować czytelnictwo. Nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwali policjanci z bytomskiej drogówki.
-
Przekroczył prędkość o 52 km/h - stracił prawo jazdy
Policjanci z bytomskiej drogówki, podczas kontroli prędkości, zatrzymali kierowcę Seata, który przekroczyli dozwoloną prędkość. 26-latek poruszał się z prędkością 102 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy na 3 miesiące i ukarali mandatem w wysokości 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 13 punktów.
-
Działania „Bezpieczny Pieszy” za nami
Wczoraj policjanci z bytomskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa pieszych. W różnych rejonach miasta monitorowali przejścia dla pieszych. Zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań mundurowi zatrzymali poszukiwanego 46-latka i trzy osoby nie powinni wsiadać "za kierownicę".
-
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wczoraj w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały odbyły się zawody. Uczniowie szkół podstawowych pod czujnym okiem policjantów uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ideą turnieju jest popularyzowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zachęcanie do korzystania z rowerów jako środka transportu.
-
Bytomscy policjanci zabezpieczyli "Niebieski marsz dla autyzmu"
Wczoraj bytomscy policjanci podczas pełnionej służby zabezpieczali „Niebieski Marsz” będący częścią Obchodów Światowego Dnia Autyzmu. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo pieszych uczestników marszu oraz pomagali kierowcom sprawnie pokonać występujące czasowo utrudnienia w ruchu.
-
Motocykle i bezpieczeństwo
Sprzyjające warunki pogodowe sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej miłośników „dwóch kółek”. Także bytomska drogówka rozpoczęła sezon motocyklowy. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię.














