Aktualności
-
Działania mundurowych na obszarach kolejowych
Policjanci w całym kraju biorą udział w działaniach organizowanych przez międzynarodową organizację UE-RAILPOL zrzeszającą służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na kolei. 25 i 26 czerwca 2026 roku bytomscy policjanci wspólnie ze strażnikami ochrony kolei uczestniczyli w akcji pod nazwą ,,Aktywna Tarcza”. Celem działań jest kontrola przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na obszarach kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia.
Bytom Akcje i kampanie Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Bytom Akcje i kampanie -
Wakacje na hulajnodze elektrycznej? Pamiętajmy o bezpieczeństwie!
Hulajnogi elektryczne na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast i miejscowości, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy dzieci i młodzież chętnie korzystają z nich zarówno jako środka transportu, jak i formy aktywnego wypoczynku. Wraz ze wzrostem popularności tych pojazdów rośnie jednak liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Bezpieczny rowerzysta – bezpieczne wakacje
Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, a jazda na nim sprzyja poprawie naszej kondycji fizycznej. Aby jednak korzystanie z niego było bezpieczne, należy pamiętać o podstawowych zasadach poruszania się rowerzystów po drogach, a także o obowiązkowym wyposażeniu roweru.
Bytom Bezpieczeństwo -
Rusza kolejna edycja konkursu "Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie"
Lato to wyjątkowy czas odpoczynku, zabawy i odkrywania nowych pasji. Aby zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego oraz wartościowego spędzania wolnego czasu, zorganizowano dla nich konkurs „Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”. Jego celem jest promowanie ciekawych inicjatyw, które łączą rekreację, edukację oraz działania wspierające zdrowy i bezpieczny styl życia podczas wakacji.
Bytom Konkursy KWP -
Egzamin na kartę rowerową pod okiem mundurowych
Bytomscy policjanci wzięli udział w egzaminie na kartę rowerową, który odbył się w jednej z bytomskich szkół. Stróże prawa udzielili uczniom cennych wskazówek oraz przekazali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas jazdy jednośladem. Nawiązali także do bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.
Bytom Ruch Drogowy -
Bytomscy policjanci szukają świadków potrącenia 13-latka. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zwracają się z pilnym apelem do mieszkańców oraz kierowców, którzy we wtorek, 23 czerwca br., około godziny 19:30 poruszali się w rejonie ulicy Frenzla. Poszukiwani są świadkowie wypadku drogowego, w którym ucierpiał 13-letni chłopiec. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.
Bytom -
Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo podczas fali upałów
Fala upałów, która dotarła do naszego regionu, niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również poważne zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka temperatura wpływa na organizm, powodując odwodnienie, przegrzanie, spadek koncentracji, a w skrajnych przypadkach – udar cieplny. Szczególnie narażone są osoby starsze, dzieci, osoby chore oraz zwierzęta. Apelujemy, aby w najbliższych dniach wykazać się szczególną ostrożnością i odpowiedzialnością – zarówno wobec siebie, jak i innych. Każdy z nas może przyczynić się do tego, aby ten czas upłynął bezpiecznie.
Bytom Bezpieczeństwo KWP -
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
Bytom -
5 poszukiwanych zatrzymanych jednego dnia
Bytomscy policjanci zatrzymali kolejne 5 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są osoby poszukiwane na podstawie zarządzeń sądu i nakazu doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Przypominamy, że ukrywanie osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Bytom Zatrzymania poszukiwanych -
Pół tysiąca nowych oficerów polskiej Policji
24 czerwca 2026 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się uroczystość promowania 501 funkcjonariuszy na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji. To podniosłe święto nie tylko dla samych promowanych, ale także dla ich rodzin i bliskich oraz całej formacji.
Bytom KGP -
Pirat drogowy na jednośladzie
Policjanci z bytomskiej grupy SPEED zatrzymali wczoraj motocyklistę, który zignorował przepisy. Kierujący pędził ulicą Wrocławską aż 102 km/h w strefie gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał wysoki mandat i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Bytom Ruch Drogowy -
Podsumowanie akcji "NURD"
Mundurowi przeprowadzili wczoraj na terenie całego województwa działania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa szczególnej kategorii użytkowników dróg – niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na odnoszenie poważnych obrażeń w zdarzeniach drogowych. Bytomscy stróże prawa odnotowali 35 wykroczeń kierowców. Policjanci zwracali też uwagę na samych pieszych, stwierdzając 7 popełnionych przez nich wykroczeń.
Bytom Ruch Drogowy -
Nagrzany samochód jest śmiertelną pułapką. Nie zostawiajmy w nim dzieci i zwierząt!
Policjanci apelują, aby podczas upałów nigdy nie zostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie, nawet na chwilę. Podczas upałów wnętrze samochodu nagrzewa w ciągu kilkunastu minut nawet do temperatury 60°C. Przebywanie w takich warunkach jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, zwłaszcza małych dzieci. Gdy zauważymy pozostawione w pojeździe dziecko lub zwierzę REAGUJMY!
Bytom Bezpieczeństwo -
Zadbajmy, aby wakacje były bezpieczne
Już za kilka dni dla dzieci i młodzieży, a także wielu osób dorosłych rozpoczną się wakacje. Pamiętajmy jednak, że czas letni to nie tylko czas wypoczynku, beztroski i zabawy, ale czas, który niesie ze sobą wiele zagrożeń. Aby mile wspominać letnie chwile, warto przestrzegać zaleceń stróżów prawa. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem i ostrożnością!
Bytom Bezpieczeństwo -
Działania wojewódzkie "NURD"
Dziś od rana mundurowi prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa tych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje. W działaniach uczestniczą policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz strażnicy miejscy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.
Bytom Ruch Drogowy -
Najlepsi policjanci ruchu drogowego – konkurs rozstrzygnięty
W dniach 15-19 czerwca br. na terenie garnizonu łódzkiego oraz Szkoły Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu odbyła się XXXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Przez cztery dni emocjonującej rywalizacji, funkcjonariusze uczestniczyli w sześciu konkurencjach wymagających wiedzy zawodowej, sprawności fizycznej, opanowania i refleksu. Zwieńczeniem tego wydarzenia była uroczysta ceremonia zakończenia.
Bytom KGP -
Wyjątkowy gest wsparcia dla st. post. Łukasza Schöna podczas gali „Złota Garda”
Historia starszego posterunkowego Łukasza Schöna od miesięcy porusza mieszkańców Śląska i całego kraju. Policjant z Chorzowa, który podczas pożaru budynku mieszkalnego uratował 17 osób, sam poniósł poważne konsekwencje zdrowotne swojego bohaterskiego czynu. Mimo upływu czasu środowiska policyjne, samorządowców, mieszkańców oraz przedstawicieli innych służb mundurowych nie przestają wspierać funkcjonariusza. Kolejnym jego wyrazem stał się wzruszający gest żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas gali wręczenia nagród „Złota Garda”.
Bytom KWP -
Oszukał seniorkę, był poszukiwany i miał narkotyki
Policjanci z komisariatu III w Bytomiu zatrzymali 29-latka, który oszukał 84-letnią kobietę. Pod pozorem pomocy w dokonaniu przelewu za instalację czujnika w mieszkaniu, zamiast ustalonych 150 złotych mężczyzna przelał na swoje konto 1500 złotych. Zatrzymany mieszkaniec Rudy Śląskiej miał o wiele więcej na sumieniu – był poszukiwany i posiadał przy sobie narkotyki...
Bytom Oszustwa Przestępczość narkotykowa Zatrzymania poszukiwanych -
Kolejni nietrzeźwi kierowcy
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Podczas minionego weekendu bytomska drogówka zatrzymała kolejnych nietrzeźwych kierujących. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
Bytom Nietrzeźwi kierujący
Polecamy
-
Policjanci zakończyli poszukiwania zaginionego Alexa Z.
Policjanci Wydziału Kryminalnego z bytomskiej komendy zakończyli poszukiwania zaginionego Alexa Z. Wszystkim zaangażowanym w poszukiwania dziękujemy za pomoc. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęcia oraz danych osobowych ze swoich zasobów.
-
Uroczyste ślubowanie kadetów
Wczoraj na Rynku w Bytomiu odbyło się uroczyste ślubowanie blisko stu kadetów klas Oddziału Przygotowania Wojskowego. To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło społeczność szkolną, przedstawicieli służb mundurowych, władz miasta oraz rodziny kadetów. W uroczystości uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.
-
Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję drogową
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca wczorajszej kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 48-letni kierujący Audi cofając, uderzył w Peugeota. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Policjanci ponownie apelują! Piłeś? Nie jedź!
-
Śląskie Manewry w Bytomiu
W Bytomiu odbyła się XXI edycja Śląskich Manewrów, czyli Zlotu Pojazdów Militarnych. Miłośnicy militariów jak co roku zaprezentowali pojazdy podczas widowiskowej parady ulicami miasta. Bytomscy stróże prawa podczas imprezy plenerowej promowali zawód policjanta oraz czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.
-
Bezpiecznie rowerem
Rower to bardzo popularny środek transportu, którym podróżujemy coraz częściej zwłaszcza w sezonie letnim. To ekologiczna i praktyczna forma przemieszczania się, która sprzyja aktywnemu trybowi życia. Rowerzyści powinni jednak pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg, a wszystko po to, aby podróż jednośladem była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.
-
Areszt za groźby karalne, które 43-latek kierował w stronę swoich rodziców
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Bytomiu zatrzymali 43-latka podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stronę dwóch bliskich osób. 43-letni mieszkaniec Bytomia miał grozić swoim rodzicom. Za groźby budzące obawę ich spełnienia został tymczasowo aresztowany, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwość"
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Wczoraj podczas prowadzonych działań "Trzeźwość" bytomska drogówka zatrzymała pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
Ruch drogowy
-
Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję drogową
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca wczorajszej kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 48-letni kierujący Audi cofając, uderzył w Peugeota. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Policjanci ponownie apelują! Piłeś? Nie jedź!
-
Bezpiecznie rowerem
Rower to bardzo popularny środek transportu, którym podróżujemy coraz częściej zwłaszcza w sezonie letnim. To ekologiczna i praktyczna forma przemieszczania się, która sprzyja aktywnemu trybowi życia. Rowerzyści powinni jednak pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg, a wszystko po to, aby podróż jednośladem była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwość"
Pomimo policyjnych apeli, informujących o konsekwencjach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których ostrzeżenia nie docierają. Wczoraj podczas prowadzonych działań "Trzeźwość" bytomska drogówka zatrzymała pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
-
Trwają działania "Motocykl"
Dzisiaj przez cały dzień policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą „Motocykl”. Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, związanego z nieprawidłowym zachowaniem kierowców jednośladów. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze oraz kontrolować stan trzeźwości motocyklistów.
-
Policjanci dbali o najmłodszych podczas "Bajkowej defilady marzeń"
Bytomscy policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas wielu wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Wczoraj rano odbył się happening czytelniczy pod hasłem "Bajkowa defilada marzeń". Barwny korowód dzieci przebranych za ulubione postacie z bajek przeszedł ulicami naszego miasta, by w ten sposób promować czytelnictwo. Nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwali policjanci z bytomskiej drogówki.
-
Przekroczył prędkość o 52 km/h - stracił prawo jazdy
Policjanci z bytomskiej drogówki, podczas kontroli prędkości, zatrzymali kierowcę Seata, który przekroczyli dozwoloną prędkość. 26-latek poruszał się z prędkością 102 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy na 3 miesiące i ukarali mandatem w wysokości 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 13 punktów.
-
Działania „Bezpieczny Pieszy” za nami
Wczoraj policjanci z bytomskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa pieszych. W różnych rejonach miasta monitorowali przejścia dla pieszych. Zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań mundurowi zatrzymali poszukiwanego 46-latka i trzy osoby nie powinni wsiadać "za kierownicę".
-
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wczoraj w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały odbyły się zawody. Uczniowie szkół podstawowych pod czujnym okiem policjantów uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ideą turnieju jest popularyzowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zachęcanie do korzystania z rowerów jako środka transportu.
-
Bytomscy policjanci zabezpieczyli "Niebieski marsz dla autyzmu"
Wczoraj bytomscy policjanci podczas pełnionej służby zabezpieczali „Niebieski Marsz” będący częścią Obchodów Światowego Dnia Autyzmu. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo pieszych uczestników marszu oraz pomagali kierowcom sprawnie pokonać występujące czasowo utrudnienia w ruchu.
-
Motocykle i bezpieczeństwo
Sprzyjające warunki pogodowe sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej miłośników „dwóch kółek”. Także bytomska drogówka rozpoczęła sezon motocyklowy. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię.














