Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania ROADPOL SAFETY DAYS w Bytomiu

  Trwa Europejski Tydzień Mobilności i prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Policjanci bytomskiej drogówki w ramach działań przeprowadzili akcję profilaktyczną, której hasłem było „Żyj i ratuj życie”. Przedsięwzięcia mundurowych prowadzone były zgodnie z założeniami europejskiej akcji dążenia do WIZJI ZERO-zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

 2. Sierpniowy długi weekend-podsumowanie bytomskiej drogówki

  Sierpniowy „długi weekend” był dla wielu Polaków czasem wyjazdów na kilkudniowy wypoczynek lub rodzinne spotkania. Dla policjantów był to okres wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa między innymi podróżującym. Mundurowi z drogówki sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością oraz kontrolowali stan trzeźwości kierowców. W tym czasie w Bytomiu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

 3. Wykaz punktów kontroli autobusów w wakacje

  Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów w województwie śląskim wraz z numerami telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli takiego pojazdu oraz kierowcy.

 4. Bezpieczny weekend - Boże Ciało

  Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Pamiętajmy jednak, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 5. Działania "Bezpieczny Pieszy" pod okiem policyjnego drona

  Wczoraj podczas działań "Bezpieczny Pieszy" policjanci z bytomskiej drogówki wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej obserwowali drogi, wykorzystując do tego policyjnego drona. Bezzałogowy statek powietrzny jest używany do kontroli miejsc, gdzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest szczególnie narażone. Na kierowców, którzy złamali przepisy, zostały nałożone przewidziane prawem represje.

 6. II Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy za nami

  Wczoraj w Bytomiu odbyły się II Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy. W zawodach rywalizowało trzynaście czteroosobowych drużyn ze szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego. Organizatorem zmagań była Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu-Suchej Górze oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Młodzież w jednej z konkurencji walczyła o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Gratulujemy zwycięzcom!

 7. Jutro policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” -NURD

  Już jutro na terenie całego kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Również na ulicach naszego miasta bytomska drogówka od wczesnych godzin porannych, przez cały dzień będzie prowadzić wzmożone kontrole, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym, rowerzystom, użytkownikom hulajnóg elektrycznych.

 8. „Jazda na suwak”-drogówka wyjaśnia, na czym polega manewr naprzemiennej jazdy

  Już od dłuższego czasu trwają zmiany na ulicy Strzelców Bytomskich, w rejonie wiaduktu kolejowego, gdzie wdrożona została tak zwana „jazda na suwak”. Jednak w dalszym ciągu znaczna część kierowców nie stosuje się do manewru jazdy naprzemiennej. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przypominają o obowiązującym przepisie i wyjaśniają, na czym polega.

 9. Jutro ostatnia szansa, by sprawdzić światła

  Jutro po raz ostatni będzie można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w pojeździe w czterech wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów w naszym mieście. Można to zrobić dzięki prowadzonej przez Policję akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, do której zgłosiły się stacje kontroli pojazdów. Dobre oświetlenie jest bardzo ważne, zwłaszcza jesienią, kiedy pogarszają się warunki atmosferyczne, dlatego wszystkich zachęcamy do sprawdzenia świateł w samochodzie.

 10. Podsumowanie działań na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

  Za nami policyjne działania „NURD”. Policjanci w całym województwie prowadzili czynności kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas prowadzonej akcji mundurowi w naszym mieście ujawnili 101 wykroczeń i nałożyli 51 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu.

Powrót na górę strony