Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Poszukujemy sprawcy kolizji

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują kierowcy, który uciekł z miejsca kolizji drogowej. Osoby mające wiedzę na temat sprawcy kolizji prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 2. Potrącenie na przejściu dla pieszych

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano przy ulicy Zabrzańskiej. Jadący samochodem 52-letni mężczyzna potrącił na pasach kobietę. 46-letnia bytomianka z obrażeniami trafiła do szpitala.

 3. Działania "Rowerem bezpieczniej do celu" na naszych drogach

  Pomimo tego, że panująca za oknem aura nie zachęca do korzystania z dwóch kółek, to dla większości z nas jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację. Dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, czy po zakupy. Dlatego dzisiaj od rana bytomska drogówka prowadzi działania "Rowerem bezpieczniej do celu".

 4. Komunikaty Wydziału Wykroczeń

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują kierowców, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych. Osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 5. Ślisko na jezdni – zwolnij!

  Od rana na drogach występują trudne warunki. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem, niskie temperatury wpływają negatywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych.

 6. Jazdę z promilami zakończył kolizją

  Mundurowi zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nierozważny kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi 2 – letni pobyt w więzieniu.

 7. Policjant na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

  Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 49-letni kierowca renaulta, który został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z bytomskiej komendy. Teraz mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat więzienia.

 8. Kierowca wyeliminowany z ruchu

  Stróże prawa patrolujący bytomskie drogi zatrzymali 44-latka, który nie powinien wsiadać za kierownicę. Mieszkaniec Bytomia kierował renaultem pomimo, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez bytomski sąd. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat za kratkami.

 9. Komunikaty Wydziału Wykroczeń

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują kierowców, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych. Osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 10. Pijany uderzył w skodę

  Promil alkoholu w organizmie miał 19-latek, który w sobotę spowodował kolizję drogową na ulicy Mikołaja Reja. Nietrzeźwy kierowca seata najechał na zaparkowaną Skodę. Całe zdarzenie widział świadek, który zaalarmował mundurowych. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi 2 lata więzienia.