Wiadomości

"Drogowskaz dla rodzin" projekt MOPR-u i bytomskiej Policji

Data publikacji 07.12.2017

Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci to główny cel projektu pn. „Drogowskaz dla rodzin”. Jest to kolejna inicjatywa realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy współpracy z bytomską Policją. Wczoraj odbyła się konferencja kończąca projekt. Uczestniczył w niej między innymi Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka.

Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci i budowanie właściwych relacji między opiekunami, to główne cele kampanii pn. „Drogowskaz dla rodzin”. Jest to kolejna inicjatywa realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy współpracy z bytomską Policją. Projekt zakładał między innymi przeprowadzenie warsztatów skierowanych do pedagogów szkół podstawowych. Były one prowadzone przez funkcjonariuszy policji i dotyczyły regulacji prawnych związanych z przemocą w rodzinie oraz działań profilaktycznych w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Na potrzeby realizacji kampanii przygotowano szereg materiałów edukacyjnych, w tym plakaty, ulotki oraz kalendarze. W realizację projektu włączył się również Areszt Śledczy w Bytomiu. W konferencji uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Dariusz Dziurka wraz z bytomskimi policjantami oraz zaproszeni goście.

Film "Drogowskaz dla rodzin" projekt bytomskiej Policji i MOPR-u

Pobierz plik "Drogowskaz dla rodzin" projekt bytomskiej Policji i MOPR-u (format mp4 - rozmiar 19.68 MB)

Powrót na górę strony