Wiadomości

Bytomscy policjanci sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej warunków

Data publikacji 17.03.2020

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, od czasu wprowadzenia ścisłego nadzoru nad osobami objętymi kwarantanną mundurowi, przynajmniej raz na dobę sprawdzają miejsca ich pobytu. Stróże prawa kontrolują, czy te osoby rzeczywiście przebywają w mieszkaniach i nie narażają innych na ryzyko zakażenia oraz czy nie potrzebują wsparcia lub pomocy.

Policjanci, którzy sprawdzają osoby objęte kwarantanną, nie wchodząc do domów czy mieszkań, nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu. Kontaktują się z osobami telefonicznie lub z odległości umożliwiającej potwierdzenie ich pobytu w miejscu kwarantanny. Mundurowi zbierają też informacje, czy mieszkańcy Bytomia objęci kwarantanną nie potrzebują wsparcia i pomocy. Takie prośby będą niezwłocznie przekazywane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Taka forma kontaktu ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym policjantom, ale też osobom objętym kwarantanną.

W tym trudnym dla wszystkich czasie, prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, pozostańmy w domu, dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

  • pakiet bezpieczeńśtwa
  • policjant rozmawia przez telefon
Powrót na górę strony