Wiadomości

„Nietrzeźwy weekend” na bytomskich drogach

Data publikacji 10.05.2022

W miniony weekend bytomscy policjanci zatrzymali trzy nietrzeźwe kierujące. Amatorki jazdy na "podwójnym gazie" miały od promila do nawet trzech promili alkoholu w organizmie. Jedna z kobiet jechała autostradą pod prąd. Wszystkie panie straciły już prawo jazdy. Teraz grozi im kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.

W sobotę po godzinie 17 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie, że ulicą Strzelców Bytomskich od Tarnowskich Gór w kierunku centrum Bytomia, całą szerokością jezdni porusza się samochód Opel. Skierowani na miejsce policjanci nie mieli wątpliwości, że kierująca Oplem 42-latka jest nietrzeźwa. Jak się okazało, kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Trochę później, bo tuż przed godziną 20, również na ulicy Strzelców Bytomskich mundurowi zatrzymali 64-letnią mieszkankę Dąbrowy Górniczej, która również pijana prowadziła Opla. Kobieta dodatkowo wcześniej stworzyła zagrożenie w ruchu drogowym, jadąc autostradą pod prąd. W swoim organizmie miała ponad dwa i pół promila alkoholu. Kolejna nietrzeźwa uczestniczka ruchu drogowego została zatrzymana przez policjantów z drogówki w niedzielę. 43-latka jechała Range Roverem ulicą Cegielnianą, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Na szczęście podczas jazdy amatorek „na podwójnym gazie” nikomu nic się nie stało. Wszystkie kobiety straciły prawo jazdy, grozi im kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.
Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o zachowanie odpowiedzialności i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu albo na tzw. kacu, kiedy nie mamy pewności co do stanu naszej trzeźwości. Bądźmy rozsądni, gdy wsiadamy za kierownicę!
 

Powrót na górę strony