Wiadomości

Wysokie mandaty dla pijanych kierowców

Data publikacji 17.06.2022

Tym razem policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych mężczyzn kierujących pod wpływem alkoholu hulajnogą i rowerem. O tym, że nie ma taryfy ulgowej dla osób, które rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego, przekonali się 41-letni i 52-letni mieszkańcy Bytomia. Zgodnie z nowym taryfikatorem za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policjanci z bytomskiej drogówki we wtorek zatrzymali na ulicy Krzyżowej do kontroli kierującego hulajnogą elektryczną. Powodem interwencji mundurowych była wątpliwość, co do stanu trzeźwości poruszającego się nią mężczyzny. Policyjna intuicja nie zawiodła, gdyż nieodpowiedzialny 41-letni mieszkaniec Bytomia w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Za złamanie przepisów mundurowi nałożyli na sprawcę wykroczenia, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandat w wysokości 2500 złotych. Ten sam los spotkał kierującego rowerem na ulicy Składowej. Badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.


APELUJEMY do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku. Pamiętajmy,  że kierowanie wszelkimi pojazdami pod wpływem alkoholu jest zabronione przepisami prawa i wielokrotnie było przyczyną tragicznych wydarzeń na drogach. 

Powrót na górę strony