VII Półmaraton Służb Mundurowych za nami

Data publikacji 19.09.2022

W sobotę odbył się 13. PKO Bytomski Półmaraton. W ramach imprezy zorganizowano VII Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Paliga, tuż za nim był Rafał Broja. Trzecie miejsce wywalczyła Nicola Szafarczyk.

W sobotę w Bytomiu odbyła się jedna z największych sportowych imprez organizowanych dla wszystkich, którzy kochają biegać. W ramach 13. PKO Bytomskiego Półmaratonu odbył się także VII Półmaraton Służb Mundurowych, w którym mundurowi z róznych formacji walczyli o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Uczestnicy biegu zmierzyli się z dystansem 21,097 kilometra. Trasa została jak co roku wyznaczona ulicami dzielnicy Miechowice. Poza biegiem głównym odbyły się również biegi towarzyszące na dystansach 10,5 i 5 kilometrowym oraz nordic walking na dystansie 10,5 kilometra. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W tym roku jak zwykle dopisała frekwencja, w trasę wyruszyło ponad 1500 osób. Wśród mundurowych zwycięzcą biegu w Półmaratonie Służb Mundurowych został Krzysztof Paliga, który na co dzień pełni służbę w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. II miejsce zajął bytomski policjant Rafał Broja, natmoniast III miejsce wywalczyła Nicola Szafarczyk, która służy w 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Gliwicach. Puchary zwycięzcom wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Michał Sokołowski. Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną, którą samochód osobowy Toyota. Natomiast każdy biegacz, który w regulaminowym czasie dotarł na metę, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. Wszystkim serdecznie gratulujemy.