Wiadomości

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Data publikacji 20.09.2022

Bytomscy policjanci podejmują szereg działań w celu zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W niedzielę w ręce mundurowych wpadły dwie osoby poszukiwane listem gończym. Panowie w wieku 45 i 52 lat zostali już doprowadzeni do aresztu, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Bytomscy policjanci na bieżąco podejmują szereg czynności i zbierają informacje o osobach, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki temu prawie codziennie w ręce mundurowych wpada osoba poszukiwana. Tak też się stało w minioną niedzielę. Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Bytomiu zatrzymali w centrum Bytomia poszukiwanego 52-latka, za którym Sąd Rejonowy w Poznaniu wystawił list gończy. Również w centrum miasta, ale tym razem w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy, wpadł 45-latek. Mężczyzna również był poszukiwany listem gończym wystawionym przez bytomski sąd. Obaj mężczyźni zostali już doprowadzeni do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.
Powodów ukrywania się i metod jest wiele. Osoby, które nie chcą, trafić do więzienia są bardzo ostrożne, starają się być wręcz niezauważalne dla otoczenia. Jednak nie możemy zapominać, że osoby te na podstawie wyroków za przestępstwa lub nieopłacone grzywny i mandaty powinny przebywać w zakładach karnych. Warto też przypomnieć, że osoby, które ukrywają poszukiwanych, popełniają przestępstwo i muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za ukrywanie takiej osoby grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony