Wiadomości

Jutro ostatnia szansa, by sprawdzić światła

Data publikacji 02.12.2022

Jutro po raz ostatni będzie można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w pojeździe w czterech wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów w naszym mieście. Można to zrobić dzięki prowadzonej przez Policję akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, do której zgłosiły się stacje kontroli pojazdów. Dobre oświetlenie jest bardzo ważne, zwłaszcza jesienią, kiedy pogarszają się warunki atmosferyczne, dlatego wszystkich zachęcamy do sprawdzenia świateł w samochodzie.

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.
Dlatego już 3 grudnia kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na czterech wybranych stacjach kontroli pojazdów.

Poniżej przedstawiamy stacje kontroli pojazdów, na których w dniu 3 grudnia bieżącego roku będzie można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w pojeździe:

  • Stacja Kontroli Pojazdów "SPEED CAR BYTOM" Bytom, ulica Pułaskiego 77
  •  DIAGNOCAR Bytom, ulica Frenzla 11
  • DIAGNOCAR Bytom, ulica Witczaka 137
  • DIAGNOCAR Bytom, ulica Władysława Łokietka 2

Na zdjęciu widoczny samochód z włączonymi światłami i napis Twoje światła nasze bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony