Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Przed nami Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Rozpocznie się 20 lutego i potrwa do 26 lutego. W tym czasie każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną w wielu instytucjach, w tym - w jednostkach Policji. Wzorem lat poprzednich policjanci z Bytomia oraz podległych komisariatów wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatnie informacje.
Inicjatywa podkreślenia potrzeb pomocy ofiarom przestępstw narodziła się w 2000 roku. Od tego czasu, w lutym, obchodzony jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". W tym czasie różne podmioty angażują się w działania na rzecz pomocy ofiarom i oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej aktywnie włączyli się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści i instytucje pozarządowe. W trakcie tego tygodnia, w ramach specjalnie organizowanych dyżurów, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać porady prawne oraz informacje dotyczące wsparcia psychologicznego czy też socjalnego.
Tak jak i w latach ubiegłych, bytomscy policjanci aktywnie włączają się w przebieg tego przedsięwzięcia.
Policjanci będą pełnili dyżury w okresie od 20 do 26 lutego 2023 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu przy ulicy Powstańców Warszawskich 74 całodobowo oraz w komisariatach podległych bytomskiej komendzie w godzinach od 6.00 do 22.00.
Lista punktów lokalnych i ośrodków udzielających pomocy pokrzywdzonym.