Wiadomości

II Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy za nami

Data publikacji 17.02.2023

Wczoraj w Bytomiu odbyły się II Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy. W zawodach rywalizowało trzynaście czteroosobowych drużyn ze szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego. Organizatorem zmagań była Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu-Suchej Górze oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Młodzież w jednej z konkurencji walczyła o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Gratulujemy zwycięzcom!

Wczoraj odbyła się II edycja Śląskich Mistrzostw w Pierwszej Pomocy. Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. W zawodach rywalizowało trzynaście czteroosobowych drużyn ze szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego. Każda z drużyn musiała wykazać się wiedzą teoretyczną i napisać test wiedzy oraz praktyczną, gdzie oceniane były cztery ćwiczenia. Uczniowie udzielali pomocy poszkodowanemu, który został porażony prądem, uczestniczył w wypadku na quadzie, w bójce na dyskotece oraz dziecku, które się zadławiło. Dodatkowym zadaniem do wykonania dla drużyn, które podlegało ocenie, było udzielenie pomocy osobie, która znajdowała się w stanie zagrożenia życia z powodu narkotyków. W tej kategorii puchar ufundował Komendant Miejski Policji w Bytomiu, a wręczył jego zastępca, młodszy inspektor Damian Radziejowski. Scenariusze ćwiczeń zostały przeprowadzone na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Góra, w Suchogórskim Labiryncie Skalnym, na terenie parku Grota i w Szkole Podstawowej numer 38. Najlepsi okazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach, drugie miejsce zajęła drużyna XIV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, natomiast III miejsce należało do uczniów Zespołu Szkół imienia Władysława Szybińskiego z Cieszyna.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Zdjęcie przedstawia przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji, służb medycznych, którzy stoją przy wejściu do budynku, na którym jest transparent Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy, przed budynkiem znajduje się stół z pucharami.

  • Zdjęcie przedstawia policjantów ruchu drogowego, którzy rozdają odblaski.
  • Na zdjęciu widzimy policjantów, którzy oceniają udzielenie pierwszej pomocy przez ucznia
  • Na zdjęciu widzimy policjanta i ratowniczkę medyczną.
  • Zdjęcie przedstawia dziewczynę, która udziela pozorantowi pierwszej pomocy, obserwują to policjanci ruchu drogowego.
  • Na zdjęciu widzimy siedzącego za stołem policjanta ruchu drogowego, w rogu na tablicy odznaka policyjna z napisem Policja Bytom
  • Na zdjęciu widzimy, jak Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu wręcza puchar uczestniczce Śląskich Mistrzostw w Pierwszej Pomocy przed budynkiem, obserwują to inni uczestnicy.
Powrót na górę strony