Wiadomości

„Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem”

Data publikacji 18.04.2023

Wczoraj kolejne klasy mundurowe spotkały się z policjantami. Uczniów klas II i IV o profilu policyjnym ze szkoły przy ulicy Webera odwiedzili bytomscy i katowiccy stróże prawa. Spotkania z młodzieżą odbywają się cyklicznie w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem”.

W ramach trwającej kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem” już kolejny raz, młodzież ze szkoły przy ulicy Webera spotkała się z bytomskimi i katowickimi policjantami. Uczniowie klas II i IV o profilu policyjnym, mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba w naszej formacji. Stróże prawa opowiadali o tajnikach policyjnego rzemiosła, a sierż. sztab. Paulina Wierzbowska, która na co dzień służy w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, szczegółowo omówiła aspekty policyjnej pracy i sposób rekrutacji. Policjantka rozmawiała z zainteresowanymi służbą w Policji o zaletach pracy w największej formacji mundurowej w kraju. Przekazała także informacje o wymaganiach, jakie musi spełnić przyszły policjant oraz jakie możliwości rozwoju, awansu i doświadczenia zawodowego oferuje nasza formacja. Młodzież zadawała liczne pytania, które dotyczyły zarówno przyjęcia do służby, jak i zadań policjantów na konkretnych stanowiskach.
Wszystkich zainteresowanych służbą w szeregach Policji zachęcamy do odwiedzenia strony śląskiej Policji, na której można uzyskać informacje o wymaganiach stawianym kandydatom i terminach aktualnych naborów.Zachęcamy również do polubienia fanpage'a Zostań śląskim policjantem - oficjalnego profilu Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na portalu Facebook, gdzie pojawia się wiele informacji związanych z rekrutacją do służby w Policji.

  • Policjantka opowiadająca o procesie rekrutacj
  • Policjantka opowiadająca o służbie w Policji
  • Policjantka opowiadająca o wymaganiach stawianych przyszłym policjantom
  • Policjantka odpowiadająca na pytania uczniów
  • Uczennica czytająca ulotkę informacyjną
  • Uczniowie klasy IV liceum policyjnego
Powrót na górę strony