Wiadomości

„Znakopolis” - więcej niż przedstawienie

Data publikacji 09.10.2023

W Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark odbyły się przedstawienia teatralne dla dzieci pod tytułem „Znakopolis”. Na scenie wystąpili uczniowie z klas policyjnych bytomskiej szkoły przy ulicy Webera, a na widowni zasiadły pierwszaki z miejscowych podstawówek. Spektakl to wspólne przedsięwzięcie policjantów z bytomskiej komendy, szkoły i teatru w ramach prowadzonej profilaktyki dla najmłodszych „Bezpieczna droga do szkoły”.

We wtorek i środę Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark gościł uczniów klas pierwszych miejscowych szkół podstawowych. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pod tytułem „Znakopolis”, w którym w roli aktorów wystąpili uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Webera w Bytomiu. Młodzież przedstawiła sztukę w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły". Przedstawienie odbyło się dzięki inicjatywie policjantek z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu oraz Pani Katarzyny Belki. Nowatorski pomysł komisarz Anna Lenkiewicz na profilaktykę dla najmłodszych, który zrealizowała wspólnie z młodszą aspirant Emilią Kożuch przy wsparciu szkoły oraz teatru zaowocował spektaklem „Znakopolis”. Założeniem przedstawienia było przekazanie najmłodszym w sposób zabawny zasad bezpiecznego zachowania podczas drogi do szkoły i powrotu do domu. W ciągu dwóch dni młodzież wystawiła, aż pięć przedstawień dla uczniów klas pierwszych bytomskich szkół podstawowych. Przed każdym spektaklem policjantka wraz z maskotką śląskiej Policji „Sznupkiem” wprowadzała dzieci w bajkowy świat przedstawienia, a po jego zakończeniu przypomniała uczniom reguły, którymi powinni się kierować, aby bezpiecznie poruszać się po drodze. Maluchom bardzo podobała się wystawiana sztuka i za każdym razem artyści otrzymywali gromkie brawa. Gośćmi specjalnymi na jednym z przedstawień byli Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Adam Jakubiak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących Dagmara Jarosz-Lewandowska.

  • Zdjęcie przedstawia dziewczynki na scenie, niektóre z nich leżą inne trzymają znaki drogowe.
  • Na zdjęciu widzimy na scenie policjantkę i śląską maskotkę Policji psa "Sznupka".
  • Zdjęcie przedstawia dzieci na scenie, dwoje jeździ na hulajnogach.
  • Na zdjęciu widzimy dzieci w kostiumach na scenie.
  • Zdjęcie przedstawia młodzież występującą na scenie i chłopca w roli policjanta.
  • Na zdjęciu widzimy dzieci na scenie, chłopca w przebraniu lwa i chłopca w przebraniu czarnoksiężnika.
  • Zdjęcie przedstawia widownię, na której siedzą dzieci.
  • Zdjęcie przedstawia osoby siedzące na widowni w tym Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji i Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.
Powrót na górę strony