Wiadomości

Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem

Data publikacji 18.10.2023

Wczoraj klasa mundurowa odwiedziła Komendę Miejską Policji w Bytomiu. Tym razem uczniowie klasy I o profilu mundurowym ze szkoły przy ulicy Webera mieli okazję poznać i przyjrzeć się pracy policjantów. Spotkania z młodzieżą odbywają się cyklicznie w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem”.

W ramach trwającej kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem” tym razem młodzież z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Webera odwiedziła bytomską komendę. Byli to uczniowie klasy I o profilu mundurowym. Licealiści mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba w naszej formacji oraz przyjrzeć się pracy policjantów. Stróże prawa opowiadali o tajnikach policyjnego rzemiosła i szczegółowo omówili aspekty policyjnej pracy i sposobu rekrutacji. W trakcie spotkania widać było ogromne zainteresowanie młodych ludzi pracą policjantów. Młodzież zadawała liczne pytania, które dotyczyły zarówno przyjęcia do służby, jak i zadań policjantów na konkretnych stanowiskach.

Na koniec instruktor strzelań młodszy aspirant Marcin Ławiński omówił i zademonstrował gościom broń palną, będącą na wyposażeniu policji. Uczniowie mogli przyjrzeć się poszczególnym egzemplarzom broni i amunicji oraz wyposażeniu specjalnemu, którego policjanci używają podczas służby. Nastolatkowie zwiedzili również budynek komendy, między innymi pomieszczenie dla osób zatrzymanych i pokój okazań. Na placu wewnętrznym licealiści mogli zobaczyć sprzęt i radiowozy policyjne. Niektórzy z nich już deklarują, że po skończeniu szkoły zasilą szeregi naszej formacji.

Wszystkich zainteresowanych służbą w szeregach Policji zachęcamy do odwiedzenia strony śląskiej Policji, na której można uzyskać informacje o wymaganiach stawianym kandydatom i terminach aktualnych naborów.

Zdjęcie przedstawia policjantkę i policjanta oraz napis Jak zostaliśmy policjantami.

  • Na zdjęciu widzimy policjantkę i uczniów klasy mundurowej zgromadzonych na świetlicy w komendzie.
  • Na zdjęciu widzimy policjantów w tym instruktora wyszkolenia strzeleckiego, który pokazuje jednostki broni uczniom klasy mundurowej.
  • Na zdjęciu widzimy uczniów klasy mundurowej w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu.
  • Na zdjęciu widzimy uczniów za lustrem weneckim.
  • Zdjęcie przedstawia uczniów, którym policjant pokazuje zawartość teczki technika kryminalistyki.
  • Zdjęcie grupowe policjantki i uczniów klasy mundurowej na placu wewnętrznym komendy.
Powrót na górę strony