Wiadomości

Podziękowania za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego sprawcy kolizji

Data publikacji 10.11.2023

Dzięki wzorowej i zdecydowanej postawie świadka, nietrzeźwy kierujący nie tylko zaprzestał podróży swoim autem, ale także został zatrzymany przez mundurowych. Nieodpowiedzialny mieszkaniec Bytomia w organizmie miał 3,5 promila alkoholu, spowodował kolizję i chciał uciec z miejsca zdarzenia samochodem. Za godną naśladowania postawę, Panu Krzysztofowi podziękował Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski i jego zastępca młodszy inspektor Damian Radziejowski.

Wcześniej opisywaliśmy już zdarzenie, do którego doszło 1 listopada bieżącego roku na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu. Mężczyzna, wykonując manewr wymijania, najechał na prawidłowo zaparkowane samochody, uszkadzając cztery pojazdy. Świadkowie, widząc, że kierowca próbuje odjechać z miejsca zdarzenia, natychmiast zareagowali. Jeden z nich zabrał kluczyki ze stacyjki, inny powiadomił Policję. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-latek w swoim organizmie miał 3,5 promila alkoholu.


Wczoraj Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski spotkali się ze świadkiem, dzięki któremu 52-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Komendanci podziękowali Panu Krzysztofowi za pomoc, jednocześnie gratulując właściwej postawy. Podczas spotkania Komendant wręczył list gratulacyjny oraz drobne upominki w podziękowaniu za okazaną pomoc i godne naśladowania zaangażowanie.

Takie praworządne zachowanie jest dowodem na brak przyzwolenia i akceptacji na popełniane przestępstwo i doskonale wpisuje się w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. 

Zdjęcie przedstawia znak iks i napis nie reagujesz akceptujesz.

  • Zdjęcie przedstawia gabinet komendanta, w którym siedzą Komendant Miejski Policji w Bytomiu, jego zastępca i mężczyzna.
  • Na zdjęciu widzimy jak Komendant Miejski Policji w Bytomiu gratuluje mężczyźnie, w obecności Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.
  • Na zdjęciu widzimy, jak Zastępca Komendanta Miejskiego w Bytomiu składa gratulacje mężczyźnie w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.
Powrót na górę strony