Wiadomości

Przede wszystkim pomagamy

Data publikacji 14.11.2023

„Pomagać i chronić” to dewiza, którą kierują się policjanci podczas codziennej służby. Potwierdzili to mundurowi z drogówki, którzy podczas patrolu autostrady pomogli kobiecie wymienić koło w samochodzie. Wdzięczna kobieta na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu przesłała podziękowania dla policjantów.

W ostatnią niedzielę października przy wjeździe na autostradę A1 w Bytomiu policjanci bytomskiej drogówki starszy sierżant Dawid Kaczuga i starszy posterunkowy Sebastian Kaczmarski zauważyli stojący na poboczu samochód. Stróże prawa zatrzymali się, żeby sprawdzić, czy nie jest potrzebna pomoc. Znajdująca się przy samochodzie kobieta wyjaśniła policjantom, że przebiła właśnie oponę, a w samochodzie znajdują się jej dzieci. Mundurowi od razu przystąpili do działania i sprawnie wymienili koło.

Wdzięczna kobieta na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu przesłała podziękowania dla policjantów.

Szanowny Panie Komendancie, piszę, aby na Pana ręce złożyć serdeczne podziękowanie st. post. Sebastianowi Kaczmarskiemu oraz st. sierż. Dawidowi Kaczuga. W ostatnią niedzielę tj. 29.10.2023r, wjeżdżając na autostradę A1wbiła mi się w oponę śruba. Panowie podjechali w momencie, gdy zatrzymałam się sprawdzić, co się stało i bez chwili zastanowienia przystąpili do działania. Upewniając się, że i ja i dzieci znajdujemy się w bezpiecznym miejscu, bardzo szybko i sprawnie zmienili mi koło, a następnie jeszcze przez jakiś czas jechali za mną, aby mieć pewność, że wszystko już jest w porządku. Ta pomoc bardzo dużo dla mnie znaczyła, zwłaszcza, że podróżowałam sama z dziećmi, które już zdążyły się zestresować zaistniała sytuacją. Uważam, że jest to postawa policjantów, którą należy zauważyć i docenić, dlatego jeszcze raz bardzo dziękuję i gratuluję takich policjantów. Z wyrazami wdzięczności.

Powrót na górę strony