Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji zgłaszającej

Data publikacji 09.01.2025

Policjanci bytomskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę hondy. Jak się okazało, 36-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Został zatrzymany dzięki reakcji zgłaszającej, która nie pozostała obojętna, zareagowała i powiadomiła mundurowych. Teraz mężczyźnie grozi surowa kara finansowa, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na ulicy Ptakowickiej w Bytomiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zatrzymali 36-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował hondą, będąc w stanie nietrzeźwości.

Oficer dyżurny bytomskiej komendy otrzymał zgłoszenie. Kobieta zadzwoniła, ponieważ kierowca hondy jadący przed nią poruszał się w sposób wskazujący na to, iż może być w stanie nietrzeźwości. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci bytomskiej drogówki.

Dzięki pomocy zgłaszającej mundurowi namierzyli kierowcę, a jej obawy okazały się słuszne. 36- latek został poddany badaniu stanu trzeźwości, miał w organizmie blisko ponad dwa promile alkoholu.

Za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie teraz przed sądem. Grozi mu surowa kara finansowa, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze.

Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących, ponieważ stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Konsekwencje takiego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze często są tragiczne i nieodwracalne w skutkach.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego peugeotem doszło dzięki rekcji obywatelki. Nie pozostała obojętna i w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz!”, powiadomiła policjantów.

Powrót na górę strony