Wiadomości

Współpraca dzielnicowych z innymi podmiotami

Data publikacji 03.02.2025

Dziś dzielnicowymi KP I w Bytomiu uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami MOPR Bytomiu-Miechowicach, asystentami rodzin MOPR Bytom, kuratorami zawodowymi przy Sądzie Rejonowym w Bytomiu oraz pedagogami szkół oraz przedszkoli z podległego rejonu. W spotkaniu omówiono tematy dotyczące rodzin, z którymi współpracują przedmiotowe instytucje, omówiono również KMZB i aplikację Śląski Dzielnicowy.

W dniu 3 lutego 2025 roku kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji I Bytomiu, st. asp. Marcin Ciemka wraz z 6 dzielnicowymi uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie mieszczącego się w Miechowicach oraz asystentami rodzin MOPR Bytom, kuratorami zawodowymi przy Sądzie Rejonowym w Bytomiu i pedagogami szkół oraz przedszkoli z podległego rejonu. W spotkaniu były poruszane tematy rodzin, z którymi współpracują przedmiotowe instytucje, omówiono  Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Śląskie Dzielnicowy a także współpracę instytucji z policjantami.

Policjanci przypominają:

Dzięki aplikacji „Śląski dzielnicowy”, każda osoba ma możliwość poznania swojego dzielnicowego i sprawdzenia informacji dotyczących jego rejonu służbowego, a także do zapoznania się z udostępnionymi przez dzielnicowego aktualnościami, wdrożonymi przez niego akcjami i planami priorytetowymi. Oprócz obserwowania, co dzieje się w miejscu zamieszkania, użytkownik sam może brać aktywny udział w budowaniu tej funkcjonalności i wpływać na poprawę bezpieczeństwa w przydzielonym dzielnicowemu rejonie. Poprzez zakładkę każdy może zgłosić własne propozycje na działanie priorytetowe realizowane przez dzielnicowego lub własną propozycję na akcję społeczną, jak również poprosić o spotkanie, bądź kontakt telefoniczny czy mailowy, w dogodnym dla siebie czasie. Jedna z opcji tej zakładki umożliwia również zadanie pytania — bezpośrednio dzielnicowemu — w podstawowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ramach tzw. Porady online.

Dla aktywnych użytkowników, chętnych do stałego wspierania działań dzielnicowego, dedykowana jest dodatkowa możliwość udziału w tzw. Grupie wsparcia swojego dzielnicowego. Ponadto z zakładki „Śląski dzielnicowy” w łatwy sposób można przejść do strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy ma możliwość naniesienia wybranego zagrożenia bezpośrednio na tej mapie.

Zakładka „Śląski dzielnicowy”, jako część aplikacji „Śląska Policja”, jest dostępna zarówno poprzez stronę internetową, jak i w wersji mobilnej do zainstalowania.

Powrót na górę strony