Pijana przyjechała na stację, "wpadła" przez awanturę z ojcem
Wczoraj 43-letnia kobieta, przyjechała samochodem na stację benzynową, wraz ze swoim nietrzeźwym ojcem. Doszło między nimi do awantury. Pracownicy ochrony w tej sprawie poprosili o pomoc Policję. Jak potwierdziło badanie, miała w organizmie ponad pół promila alkoholu. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
Wczoraj po południu bytomscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy mężczyzną i kobietą, która ma miejsce na stacji benzynowej w centrum naszego miasta.
Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Od kobiety i mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości awanturujących się osób i jak się okazało, oboje byli „mocno wstawieni". Następnie stróże prawa dokonali ustaleń, z których wynikało, iż nietrzeźwa 43-latka przyjechała na staję samochodem marki Opel. Badanie trzeźwości potwierdziło, że miała w organizmie ponad pół promila alkoholu.
Teraz kobiecie przyjdzie odpowiedzieć za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej surowa kara finansowa, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 3 lata więzienia.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 15 punktów karnych.
Kierowca na "podwójnym gazie" musi się też liczyć ze stratą prawa jazdy.
Ponadto kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Niezależnie od konsekwencji prawnych, powinniśmy pamiętać o najważniejszym! Nietrzeźwość za kierownicą to jedno z najpoważniejszych zagrożeń na drodze.
Alkohol obniża refleks, zaburza koordynację ruchową oraz zdolność oceny sytuacji. Nawet niewielka ilość spożytego alkoholu może prowadzić do niebezpiecznych decyzji i tragicznych skutków. Pamiętajmy o tym każdego dnia siadając za kierownicę, a zwłaszcza w czasie zbliżających się ferii zimowych, kiedy ruch na drogach będzie wzmożony.
Apelujemy o odpowiedzialność! Jeśli piłeś – nie jedź. Jeśli widzisz nietrzeźwego kierowcę – reaguj. Wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo na naszych drogach.