Wiadomości

Policjanci wspierają WOŚP

Data publikacji 11.01.2009

Od złotówki rozpoczęła się licytacja repliki szabli generalskiej ufundowanej na rzecz XVII Finału WOŚP przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach Policjanci z Bytomia wspierają Orkiestrę i dbają o bezpieczeństwo kwestujących.

Od złotówki rozpoczęła się licytacja repliki szabli generalskiej ufundowanej na rzecz XVII Finału WOŚP przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach Policjanci z Bytomia wspierają Orkiestrę i dbają o bezpieczeństwo kwestujących.
Dzisiaj rano przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w sztabie WOŚP zorganizowanym w Bytomiu na terenie Dolomitów Sportowa Dolina, zaprezentowali replikę szabli generalskiej, jaką wspólnie ze swoimi zastępcami ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusza Biel. Oprócz repliki szabli, na aukcję trafiły również inne przedmioty, w tym maskotka śląskiej policji – pies Sznupek. W trzech bytomskich sztabach WOŚP pracuje kilkuset wolontariuszy, w tym większość prowadzi kwesty na terenie miasta. W ostatnich dniach przed XVII Finałem, policjanci garnizonu bytomskiego spotykali się z wolontariuszami i przypominali o zachowaniu bezpieczeństwa, a także radzili im jak postąpić w przypadku zagrożenia. Także dziś po południu policjanci spotkali się z młodzieżą w sztabie zorganizowanym w Bytomskim Centrum Kultury. Do końca trwania Finału, o bezpieczeństwo wolontariuszy dba więcej funkcjonariuszy. Oprócz policjantów umundurowanych, miasto patrolują policjanci w ubraniach cywilnych.
Późnym wieczorem, pieniądze zebrane na rzecz WOŚP będą konwojowane w asyście policjantów.

 


W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli, także tych najmłodszych, dlatego apelujemy, aby wolontariusze zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa:

  • Unikaj miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych. Poruszaj się raczej głównymi traktami, gdzie jest dużo ludzi.
  • Nie chodź sam. Weź ze sobą kolegę lub koleżankę i zbierajcie pieniądze razem.
  • Nie wdawaj się w długie dyskusje z obcymi. Reszta jego grupy może to obserwować i wykorzystać Twoją nieuwagę.
  • Jeżeli widzisz, że w twoim otoczeniu dzieję się coś niepokojącego poproś o pomoc patrol policyjny lub osobę dorosłą.
  • Pod żadnym pozorem nie zostawiaj puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają.
  • Nie zbieraj pieniędzy w miejscach, gdzie jest duży tłok. Nie zauważysz nawet zniknięcia puszki.
  • Będąc w grupie z puszkami daleko od sztabu, poproście patrol policji o przewiezienie Was do punktu (czyli w miejsce bezpieczne).
  • Przypominamy, że młodzież do lat 16 zbiera pieniądze pod opieką osób pełnoletnich!!!
Powrót na górę strony