Dzielnicowy Bliżej Nas

Nowe "Plany działań priorytetowych" dzielnicowych

Celem działań priorytetowych bytomskich dzielnicowych, jest wskazanie najistotniejszych problemów w danym rejonie służbowym oraz dążenie do skutecznej eliminacji zagrożenia bądź jego zminimalizowania. To uspołecznienie zadań realizowanych przez dzielnicowych ma służyć zwiększeniu kontaktów dzielnicowego ze społeczeństwem, dla skutecznego współdziałania z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.

Bytomscy dzielnicowi realizują nowe plany działań priorytetowych, które w swoim zakresie obejmują główne zjawiska, jakie mundurowi zamierzają eliminować w swoich rewirach. Każdy z nich opracowuje plan priorytetowy. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. W ramach planu priorytetowego dzielnicowy przez pół roku pracuje nad rozwiązaniem konkretnego problemu, który występuje w jego rejonie służbowym, a jest uciążliwy dla mieszkańców. Po upływie sześciu miesięcy kończy realizację planu, o ile osiągnie zakładane cele lub kontynuuje do czasu ich zrealizowania. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.

Bytomscy dzielnicowi przypominają, że istnieje narzędzie umożliwiające powiadomienie Policji o zagrożeniach występujących w okolicy. Jest to "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Sygnały naniesione na nią, policjanci sprawdzają i weryfikują. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje. Wiele zgłoszeń podlega nadal weryfikacji, a patrole kontrolują dane miejsce kilka razy. To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Strona ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

Sprawny dostęp społeczeństwa do informacji o swoim dzielnicowym ułatwia również aplikacja "Moja Komenda". Wyszukiwanie najbliższych jednostek Policji, prezentacja komend i komisariatów na mapie w całej Polsce, wyszukanie dzielnicowych po adresie oraz po nazwisku – to tylko niektóre z możliwości, które oferuje nam aplikacja "Moja Komenda" .

Nie zapominajmy o aplikacji "Policja Śląska", która jest dostępna przez stronę internetową oraz na urządzenia mobilne i zawartej w niej zakładce "Śląski Dzielnicowy" . Dzięki niej każda osoba korzystająca z aplikacji będzie mogła lepiej poznać swojego dzielnicowego, sprawnie się z nim komunikować oraz będzie miała wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.

Powrót na górę strony