Pijani kierowcy wpadli dzięki mieszkańcom Bytomia
Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Bytomia policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich miał w organizmie ponad 2,5 promila, natomiast drugi z zatrzymanych prawie 2 promile. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich. Gratulujemy odpowiedzialnej postawy!
Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek około południa na ul. Węglowej. Tam świadek, widząc, że kierowca citroena jedzie całą szerokością jezdni, przypuszczał, że może on być pod wpływem alkoholu. Gdy tylko nadarzyła się okazja, bytomianin zatrzymał osobówkę. Po podejściu do kierowcy wyczuł woń alkoholu. Natychmiast uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i wezwał policjantów. Stróże prawa już po 5 minutach byli na miejscu. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie 57-letniego mieszkańca Zabrza ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna wyjątkowo nie stracił prawa jazdy, ponieważ go nie posiadał. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. Drugi z kierowców wpadł tego samego dnia w Szombierkach. Było późne popołudnie. Ulica Gen. Grota Roweckiego. Tutaj świadek, będąc przed sklepem, wyczuł woń alkoholu od mężczyzny, stojącego obok. Po chwili mężczyzna wsiadł do osobowego opla i odjechał. Szczęśliwie tylko kilka metrów dalej, do sklepu obok. Wtedy zdążył zareagować świadek, który podszedł do kierowcy i natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić dalszą jazdę. I w tym przypadku mundurowi zjawili się na miejscu już po kilku minutach. Badanie alkomatem u 22-letniego bytomianina pokazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnych kierowców czeka spotkanie z prokuratorem. Grozi im do 2 lat więzienia.
Świadkom, którzy zareagowali na zagrożenia, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy!
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.